Atrakcje dla niemowląt rozwijają osobowość

Jeżeli jednak nie zajmiemy się edukację, umiejętnym przekazywaniem wiedzy i budzeniem ciekawości świata, ten stopień rzeczy się nie zmieni.

Jakiś czas temu zatrzymały się targi Gamescom, na których nie brakowało wielu pracy z najwyższej półki. Watch Dogs, Titanfall, Battlefield 4, Cali of Duty… Wszystek potrafi te stopnie na pamięć, zapewne niejeden z nas z niecierpliwością czeka na Ich premierę. Doświadczenia z Kolonii obserwowałem z umiarkowanym ukierunkowaniem na blockbustery. Starałem się wyszukiwać mniej promowane pozycje, jakie potrafią być wspaniałe. I szybko, ku mojemu zaskoczeniu, zobaczyłem całkiem długi materiał pokazujący rozgrywkę z nowej inkarnacji Zoo Tycoon. Dlaczego właśnie o niej występuję? Dlatego, że uzmysłowił sobie, że takich gier już się nie robi.

Kiedyś strategie stały „tajkunami”. Można było przyłączyć się w starego firmy transportowej, właściciela pizzerii, kierownika szpitala, linii lotniczej oraz wielu różnych przybytków. Choć obecnie raz na wszelki czas pojawia się kolejna tego standardu produkcja, to poniekąd jest wtedy dzieło budżetowe, by nie powiedzieć „koszowe”. Jednak ja nie do celu o tym, choć nabrałem ochoty na ponowne odpalenie Pizza Tycoon.

Moją ogromniejszą uwagę przykuła chęć połączenia miłej dla oka oprawy grafic­znej z zdrową miarą walorów edukacyjnych. Poszczególnym zwierzętom w wirtu­alnym parku należy zapewnić odpowiednie warunki bytowe, zapewnić odpowiednie jedzenie i zadbać o rozrywki, żebym taki słoń nie ziewał z nudów. Lub tego potrzebujemy, albo nie, w trakcie zabawy przyjmujemy pewną dawkę wiedzy. Oraz że dla nas – ludzi inteligentnych i oczytanych – dana o tym, że koale (które z misiami mają kilka wspólnego) podejmują się tylko eukaliptusami, a Iwy potrafią przesypiać większość dnia, to nic nadzwyc­zajnego, a dla mojej dziesięcioletniej córki w ten styl zaserwowana wiedza jest o wiele dużo efektywna niż kilka godzin lekcji przyrody w grupie.

Niestety For Honor download aktualnie większość gier szkoli nas w efektywnym zabijaniu, oraz nie w doskonaleniu swojej wiedzy na punkt świata. W sektorze gier edukacyjnych wytworzyła się Gry download swoista „dziura”. Na bazaru można dojść na ogromną kolekcję programów mających działać uczenie, przecież są to przeważnie aplikacje skupiające się na samych zasadach takich jak czytanie czy liczenie.

Pominę tu kwestię tejże ich atrakcyjności wizualnej, bowiem taż stanowi odpowiednio prosta, bądź nie odbija się zbytnio ponad produkcje oparte na Flashu. W moim przekonaniu brakuje właśnie atrakcji dla niemało starszego odbiorcy – dziecka mającego lat dziesięć i nic. Gier, jakie byłyby niemało większym wyz­waniem, miały w sobie pierwiastek edukacyjny i potrafiły „przekazać” go w pięknej formie.

Często domagamy się, aby ludzie spoza kręgu naszych zainteresowań zaczęli traktować gry poważnie. Tylko jak zatem dokonać, jak w 90 procentach odnoszą się one do swej jak forma cepa fabuły i naładowania rozgrywki coraz realniejszym obrazowaniem przemocy? Ponad też wysoce promowane produkcje. Przez wieki literatura i sztuka niosły, oprócz walorów rozrywkowych, jakąś formę kaganka oświaty. Spójrzmy na szeroko pojętą produkcję filmową, gdzie bez najmniejszego problemu odnajdziemy obrazy lekkie, dobre i bliskie oraz wszelkie mnóstwo ciekawie zrealizowanych papierów I audycji edukacyjnych.

“Niestety aktualnie większość gier szkoli nas w efektywnym zabijaniu, zaś nie w doskonaleniu naszej świadomości na temat świata

Dobrych zabaw edukacyjnych jest kiedy na lekarstwo.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s